Sáček na zip, nenápadná pomůcka, se kterou se dnes můžete setkávat docela často v obchodech, v zásilkách přepravních služeb, v domácnosti i v zaměstnání. Základ tvoří polyetylen, tedy docela známý materiál pro výrobu různých fólií, tašek a samozřejmě sáčků, které poměrně dlouhou dobu nebylo možné napevno uzavřít, pouze zatavit nerozebíratelným spojem, zauzlovat, anebo zavázat provázkem či gumičkou.
Do igelitových pytlíků již mnoho let vkládáme spoustu věcí, od svačin do školy až třeba po náhradní oblečení na dovolené zabalené v kufru anebo různé drobné předměty v psacím stole. Všichni dobře známe, co plastové sáčky dovedou, jak perfektně chrání uložené předměty před vodou a vlhkostí, před prachem či vnějším mechanickým poškozením, ovšem teprve tehdy, jakmile je na sáčku uzavírací zip, máme dokonalý balicí materiál pro stovky nejrůznějších využití doma i v průběhu cest do zaměstnání či na dovolenou.
Zip sáček vás nezklame
Podstatné je, aby vás uzávěr na sáčku nezklamal, a to se prakticky nestává. Když do něj uzavřeme čokoládovou polevu nebo vymačkanou šťávu z melounu či ananasu, můžeme ji mít uschovanou v chladničce i bez rizika, že tam vyteče, a že jí kontaminuje vůně uzených klobás.
Do sáčku tak můžeme vkládat potraviny čerstvé i trvanlivé, toaletní potřeby kancelářské drobnosti i sezónní oblečení, pokud jej potřebujeme uschovat v šatní skříni. Polyetylen je navíc zdravotně naprosto nezávadný plast, do jehož útrob můžeme vložit i hračky pro děti, a v zásadě nevadí, pokud by naše ratolesti sáček olizovaly, kontakt sáčku se sliznicí jim neublíží.
Do sáčků se zipem můžeme vkládat i oděvy a hračky pro batolata, léky a zdravotní pomůcky pro děti i pro seniory, neškodí ani těhotným ženám a nemá negativní vliv ani na domácí zvířata, pokud jim do zip sáčků chceme vkládat granulovaná krmiva.